Wszystkie usługi których potrzebujesz
w jednym miejscu!

Jasno zdefiniowane kategorie
dla Twojej wygody użytkowania!

Artykuły na temat firm
które pomogą Ci w podjęciu wyboru!

Ciągniki sadownicze – jak wybrać?

Ciągniki sadownicze – jak wybrać?

Osoby posiadające sady lub winnice z pewnością potrzebują zaawansowanej maszyny, która ułatwi i przyspieszy wykonywanie poszczególnych prac. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań?

Przede wszystkim należy zawsze wybierać ciągniki sadownicze, które charakteryzują się wąskim rozstawem kół i dużą zwrotnością, dzięki czemu operator bezproblemowo ominie drzewka, będzie się trzymał ścieżek pomiędzy roślinami i nawróci bez naruszania pobocza. Poza tym nie bez znaczenia jest również wygląd kabiny. Ergonomiczne krzesło, dobrze zaprojektowany panel umożliwia wygodne sterowanie maszyną. Jednocześnie ciągnik nie powinien mieć zbyt wielu wystających elementów, które mogłyby się zahaczyć o gałęzie drzew. Warto również pamiętać o sprawdzeniu udźwigu urządzenia. Jest to ważne w przypadku oprysków. Na rozległych polach wymagana jest o wiele większa maszyna, na którą zmieści się kilka karnistów z płynem. Osoby dbające o środowisko powinny także zwrócić uwagę na poziom emisji spalin. Najlepiej kupić nowoczesną maszynę, która spełnia normy i nie będzie dodatkowo zanieczyszczać roślin.

Na stronie internetowej valtra.pl można znaleźć najwyższej jakości maszyny rolnicze dostosowane do intensywnej, wielogodzinnej pracy w gospodarstwach różnej wielkości. Ciągniki Serii F sprawdzą się doskonale w sadach. Urządzenia mają niewielkie rozmiary, układ hydrauliczny jest łatwy w obsłudze. Silnik ma dużą moc, więc bez problemu obsłuży różnego typu osprzęt. Co więcej, w silniku znajduje się układ Common Rail, który jest zgodny z normami emisji zawartymi w przepisach Stage III B dla ciągników. Warto zaznaczyć, że za pomocą maszyny można wykonywać także różne prace komunalne, np. odśnieżać, kosić trawę.

Ernest Kaźmierczak 2022-07-22 0 komentarzy

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!