Wszystkie usługi których potrzebujesz
w jednym miejscu!

Jasno zdefiniowane kategorie
dla Twojej wygody użytkowania!

Artykuły na temat firm
które pomogą Ci w podjęciu wyboru!

Na czym polega pomoc psychologiczna w Poznaniu?

Na czym polega pomoc psychologiczna w Poznaniu?

Psycholog dziecięcy to specjalista koncentrujący się na zdrowiu psychicznym nastolatków i dzieci. Kontaktują się z nim rodzice zaniepokojeni zachowaniem pociech, które zaczęły sprawiać problemy wychowawcze. Niekiedy próby samodzielnego rozwiązywania konfliktów nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dlatego wsparcie z zewnątrz bywa przydatne. Psychologowie mają doskonałe podejście do dzieci, dzięki czemu te szybko się otwierają i nie boją mówić o swoich problemach. Spotkania mogą odbywać się w pojedynkę lub w obecności rodziców.

Specjaliści pomagają najmłodszym z ADHD, dysleksją, zaburzeniami nastroju, bezsennością, autyzmem oraz zaburzeniami lękowymi. Współpracują z pacjentami mającymi trudności adaptacyjne i nieradzącymi sobie z emocjami. To ciekawe rozwiązanie w przypadku dzieci nieśmiałych, wycofanych i nieradzących sobie z nauką. Psychologowie diagnozują zaburzenia występujące u pacjentów i tworzą plan terapeutyczny dopasowywany indywidualnie do potrzeb danej osoby.

Zainteresowani taką formą pomocy korzystają chętnie z usług Magdaleny Lange-Rachwał. Pomoc psychologiczna w Poznaniu, jaką proponuje, jest kierowana do osób w różnym wieku. Jeśli zachodzi taka potrzeba, specjalistka sugeruje konsultację psychiatryczną oraz wdrożenie farmakoterapii. Przeprowadza ona testy psychologiczne, których celem jest ustalenie, z jakimi trudnościami boryka się pacjent, co pomaga wdrażać najlepsze metody leczenia.  Psychologów obejmuje tajemnica zawodowa, dlatego pozyskiwane informacje nigdy nie są przekazywane dalej.  

Hanna Kozłowska 2022-01-26 0 komentarzy

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!